×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1785
Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Protest na lotnisku w Łodzi – przeciwko antyzwiązkowym represjom w Aelia Polska

4 czerwca na Łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta, odbyła się pikieta solidarnościowa z pracownicami i pracownikami sklepów Aelia Polska.

Była to kolejna akcja (po pikietach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie)zorganizowana w ramach protestu przeciwko zwolnieniu Anny Kucharzyk – przewodniczącej komisji zakładowej OZZ IP w Aelia Polska.


Na Łódzkim lotnisku sklep Aelii „Schengen Shop” jest zlokalizowany w „strefie wolnocłowej”, dlatego też pikieta odbyła się przed wejściem do terminalu odlotów. Podczas akcji rozdano kilkaset ulotek – „kuponów etycznego konsumenta”. Części pasażerów nie trzeba było o niczym informować, sami podchodzili do protestujących zaczynając rozmowę od „tak, tak – ta zwolniona dziewczyna z lotniska Chopina”, wszystkich zaś zachęcano do zadawania pytań dyrekcji w sklepie lub do wysyłania maili protestacyjnych.


Pikietujący informowali przez megafon o postulatach które komisja w Aelii przedstawiła dyrekcji firmy oraz głośno domagali się przywrócenia do pracy zwolnionej działaczki związkowej. Skandowano także hasła:  „Dość łamania praw pracowniczych!” oraz „Dość wyzysku w strefach wolnocłowych!”.


Przebieg pikiety rejestrowała TVP Łódź, a uczestników i uczestniczki obserwował także patrol policji (który nie przeszkadzał a akcji).


Organizatorzy deklarują, że w razie potrzeby zorganizują kolejne pikiety.

Galeria

{gallery}1785{/gallery}
Powrót na górę

Podobne artykuły